Будапешт. Гора Геллерт

♥️Шукач Пригод, сьогодні розповім тобі про місце, що заплітає вітер у волосся. Місце, з якого можна довго-довго спостерігати за життям Будапешту, з висот і віддалятися від суєти буднів.
♥️Отже, Гора Геллерт. Коли ти здіймешся на її вершину, неважливо яким шляхом: пішим чи на авто, перед тобою, як на долоні повстане прекрасне місто розділене Дунаєм на Буду та Пешт, які з‘єднують 7 прекрасних мостів.


♥️ Відверто скажу, що шлях пішки не простий і багато хто вже напівдорозі проклинає все на світі, особливо, своє рішення йти на гору пішки. Проте, краєвиди та велич цитаделі, на вершині, варті усіх страждань. 

♥️ Гора Геллерт - заввишки 235 м. Названа на честь Герарда Угорського - католицького святого, якого вбили язичники, заточивши у бочці та кинувши її з гори. Сьогодні, ми можемо милуватися чудовим пам‘ятником Св. Геллерту, який підняв у руці хрест і благословляє весь я Будапешт та Угорщину. Під пам‘ятником спадає водоспад, до якого ведуть східці від підніжжя гори.
♥️ На вершині гори - цитадель. Могутнє укріплення зі стінами заввишки 16м. Її збудували Габсбурґи, правителі Австрійської імперії, для оборони від угорців та контролю над містом. Адже, звідси чудово оглядається все місто.
♥️ Також, на вершині, статуя Свободи та оглядовий майданчик, колись, на її місця буда радянська статуя воїна, яку, в 90 роки, прибрали до спеціального музею. 

♥️ У підніжжя гори - розкішні купальні Геллерт, які мають майже 100 річну історію. В купальних дуже витончений та вражаючий інтер‘єр.
♥️ Печерна церква - ще одна туристична принади гори. В печері Святого Іштвана віддавна жили люди. Відлюдник Іштван та одна бідна сім‘я, у 19 столітті. Печерна церква відкрилася в 1924 році орденом монахів - паулінів.
♥️ З цікавинок гори Геллерт, можна відзначити: філософський сад - місце роздумів, скульптурки «Народження Будапешта», дитячий парк, з дуже оригінальними атракціонами.
♥️ Якщо бажаєш побачити все це на власні очі, Шукач Пригод, звертайся, і команда турАнгелів змайструє твою #подорож_ручної_роботи до прекрасного Будапешту. ♥️


Не знайшли ідеальну мандрівку?

Наші тревел-експерти допоможуть!